Nová vláda chce systémovo podporovať pôvodnú slovenskú literatúru, má v úmysle spolupracovať aj s Maticou slovenskou

0

20.11.2023 (SITA.sk) – Nová vláda chce systémovo podporovať pôvodnú slovenskú literatúru.

Deklaruje, že má v úmysle pre túto literatúru zistiť štátom garantovanú podporu, a to najmä v oblasti autorských grantov, vydavateľskej činnosti a distribúcie slovenskej literatúry.

Vyplýva to z programového vyhlásenia vlády. Slovenské literárne diela, tak klasické, ako aj moderné, majú podľa vlády nezastupiteľnú rolu v národnej kultúre.

Na podpore pôvodných slovenských literárnych diel má vláda v úmysle spolupracovať aj s Maticou slovenskou a spisovateľskými organizáciami.

„Vláda bude podporovať programy na zvýšenie povedomia slovenskej kultúry u mládeže a v spolupráci s ministerstvom školstva bude podporovať programy na zvyšovanie čítania slovenskej literárnej tvorby,“ avizuje tiež vláda v dokumente.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Kultúra, literatúra, Podpora, Programové vyhlásenie vlády, Vláda
Zdroj: SITA.sk – Nová vláda chce systémovo podporovať pôvodnú slovenskú literatúru, má v úmysle spolupracovať aj s Maticou slovenskou © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -