Nórsko zavádza zákaz vstupu pre vozidlá registrované v Rusku, existuje však pár výnimiek

0

1.10.2023 (SITA.sk) – Nórsko sa pridáva ku krajinám Európskej únie (EÚ) a od pondelka začne uplatňovať zákaz vstupu osobných áut s ruskými evidenčnými číslami.

Anniken Huitfeldt uviedla, že jej krajina „stojí spolu so spojencami a rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi v reakciách proti brutálnej útočnej vojne zo strany Ruska“.

Nórsko je členom Severoatlantickej aliancie (NATO), ale nie EÚ, a s Ruskom má 198 kilometrov dlhú hranicu. Zákaz znamená, že osobné autá registrované v Rusku s deviatimi alebo menej miestami na sedenie sa už nebudú môcť dostať do Nórska.

Autobusy a minivany s desiatimi a viac miestami budú môcť naďalej prekročiť hranicu v Storskogu, jedinom priechode medzi Nórskom a Ruskom. Výnimku budú mať diplomatické vozidlá, autá nórskych občanov a ich príbuzných s trvalým pobytom v Rusku aj humanitárne prípady, ako akútna choroba, úmrtie alebo pohreb v rodine.

Viac k témam: sankcie voči Rusku, zákaz vstupu, Zákaz vstupu do krajiny
Zdroj: SITA.sk – Nórsko zavádza zákaz vstupu pre vozidlá registrované v Rusku, existuje však pár výnimiek © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -