Zelenskyj sľúbil Rusom odplatu za útok na Odesu, Kuleba vyzval svet, aby ruské kroky odsúdil

0

24.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba vyzval svet, aby odsúdil kroky Ruska, ktoré ďalším raketovým útokom na Odesu spôsobilo veľkú skazu v historickom centre mesta zapísanom v UNESCO.

„Najväčší útok na veľký prístav, ktorý má kľúčovú úlohu pre potravinovú bezpečnosť vo svete, je útokom na celé medzinárodné spoločenstvo. Vyzývam všetky štáty a organizácie, aby odsúdili tento barbarský vojnový zločin,“ napísal Kuleba na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko v noci na nedeľu uskutočnilo ďalší útok na Odesu. Podľa šéfa odeskej oblastnej vojenskej správy Oleha Kipera bolo zničených šesť obytných budov.

Vážne poškodený bol aj Chrám Premenenia Pána, ktorý je najstaršou svätyňou v meste. Pri útokoch utrpelo zranenia najmenej 19 ľudí vrátane viacerých detí, pričom jeden človek prišiel o život.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sľúbil odvetu za tieto útoky. „Rakety namierené na pokojné mestá, obytné budovy, katedrálu… Pre ruské zlo nemôže existovať žiadne ospravedlnenie. Ako vždy, zlo prehrá… Ruskí teroristi pocítia našu odpoveď. Cez toto sa dostaneme. Obnovíme mier. A na to je potrebné poraziť ruské zlo,“ uviedol Zelenskyj na Telegrame.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Odesa, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj sľúbil Rusom odplatu za útok na Odesu, Kuleba vyzval svet, aby ruské kroky odsúdil © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -