Odvolanie Šimka zneužíva Fico s Matovičom rovnako, tvrdí SaS a spochybňuje aj celú férovosť volieb

0

22.7.2023 (SITA.sk) – Odvolanie Ivana Šimka z funkcie ministra vnútra úradníckej vlády zneužívajú šéf strany Smer- SD Robert Fico a líder hnutia OĽaNO a priatelia Igor Matovičom rovnakým dielom. Konštatuje to strana Sloboda a Solidarita, ktorá je znepokojená aktuálnou politickou situáciou okolo odvolania Šimka.

Ako v tlačovej správe informuje strana, momentálne musí byť pre prezidentku Zuzanu Čaputovú a predsedu vlády Ľudovíta Ódora prioritou prinavrátiť dôveru v právny štát.

Vývoj okolo odvolania Ivana Šimka z funkcie ministra vnútra dáva verejnosti viac otázok ako odpovedí. Nebezpečenstvo, ktoré z tohto plynie, sa netýka len spochybňovania férovosti volieb, ale aj zneužívania celej situácie v predvolebnom boji. Práve na tom sa rovnakým dielom podieľa tak Igor Matovič ako aj Robert Fico,“ uviedol tímlíder Slobody a Solidarita pre bezpečnosť Juraj Krúpa, podľa ktorého preto musí byť pre prezidentku a povereného premiéra najdôležitejšou úlohou týchto dní prinavrátenie dôvery občanov v právny štát, kde nehrozí žiadna manipulácia volieb ani vyšetrovania.

Viac k témam: Liberáli, Minister vnútra, Odvolanie z funkcie, Opozícia, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predvolebná kampaň
Zdroj: SITA.sk – Odvolanie Šimka zneužíva Fico s Matovičom rovnako, tvrdí SaS a spochybňuje aj celú férovosť volieb © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -