Polícia varuje pred podvodníkmi, dôverčivá dôchodkyňa poslala neznámemu mužovi viac ako 50-tisíc eur

0

14.7.2023 (SITA.sk) – Dôverčivá seniorka z Bratislavy poslala falošnému americkému vojakovi viac ako 50-tisíc eur. Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, 61-ročná žena si vytvorila silné citové puto s americkým vojakom, vystupujúcim pod menom Max.

„Neznámy príslušník americkej armády jej vyznával lásku prostredníctvom emailov a na sociálnej sieti tak presvedčivo, že za štyri roky lásky cez internet mu poslala tisíce eur,” uviedla.

Poškodená podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, ktorému poslala na údajné uvoľnenie z armády viac ako 50-tisíc eur. Polícia opätovne upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa od ľudí snažia vylákať peniaze prostredníctvom internetu a sociálnych sietí.

„V žiadnom prípade sa nenechajte nalákať na komplimenty a vyznania lásky od cudzích osôb, ktoré osobne nepoznáte,” vyzýva polícia s tým, že tieto profily často využívajú falošné fotky alebo ukradnuté profily reálnych ľudí.

Viac k témam: Podvodník, policajná hovorkyňa, Trestné oznámenie, Varovanie
Zdroj: SITA.sk – Polícia varuje pred podvodníkmi, dôverčivá dôchodkyňa poslala neznámemu mužovi viac ako 50-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -