Súd vytýčil termín začiatku procesu s Bödörom, predmetom je podozrenie z 50-tisícového úplatku

0

12.7.2023 (SITA.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na 30. augusta začiatok súdneho procesu s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry totiž na neho ešte vo februári tohto roku podal obžalobu pre prečin podplácania. Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, v tejto veci je vytýčených osem termínov pojednávaní v priebehu augusta, septembra a októbra.

Poskytnutie 50-tisícového úplatku

Predmetom obžaloby je podľa prokuratúry podozrenie z poskytnutia úplatku vo výške 50-tisíc eur, ktorý súvisel s pomocou v konkrétnej trestnej veci v prospech inej osoby.

V tomto prípade má ísť o kauzu známu ako Valčeky. Tá sa týkala úplatku pre bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Mariána K.

Kauza odpočtov DPH

Menovaný sa totiž zaoberal kauzou odpočtov DPH, v ktorej figuroval ako podozrivý Štefan Žiga, príbuzný bývalého ministra Petra Žigu. Peniaze pre vyšetrovateľa mal sprostredkovať práve Norbert Bödör.

Nitriansky podnikateľ zároveň čelí obžalobe v kauze Dobytkár, ktorá sa týka korupcie na Pôdohospodárskej platobnej agentúre. Norbert Bödör figuruje aj v kauze Očistec, týkajúcej sa údajného pôsobenia zločineckej skupiny v polícii.

Viac k témam: Akcia “Dobytkár”, kauza Valčeky, Korupcia, Prokuratúra, Súdy, Úplatok
Zdroj: SITA.sk – Súd vytýčil termín začiatku procesu s Bödörom, predmetom je podozrenie z 50-tisícového úplatku © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -