Počet obetí po ruskom útoku na Ľvov sa blíži k desiatim, zranené sú aj deti (video+foto)

0

9.7.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 7. júla, 8:02

Počet obetí štvrtkového raketového útoku na západoukrajinské mesto Ľvov stúpol na deväť. Ako referuje web Ukrajinská pravda, tamojšie úrady evidujú taktiež 42 zranených, medzi nimi i tri deti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Najmladšia žena, ktorú v noci zabila raketa v jej byte v Ľvove, mala len 21 rokov. Rusko zabíja našu mládež. Našu budúcnosť,“ povedal tamojší gubernátor Maksym Kozyckyj a dodal, že „najstaršia obeť mala 95 rokov. Žena prežila druhú svetovú vojnu, ale, bohužiaľ, neprežila rusofašizmus“.

Ukrajinské letectvo oznámilo, že pri útoku zostrelilo sedem z desiatich striel Kalibr vypálených Ruskom. Pátracie a záchranné operácie naďalej pokračujú.

Ľvovská vojenská správa predtým vo štvrtok uviedla, že to bol „najničivejší útok na civilistov v Ľvovskej oblasti od začiatku vojny“. Úrady tiež informovali, že útok zničil viac ako 30 domov, vyše 250 bytov, 10 internátov, dve univerzitné budovy, sirotinec a školu. Poškodil aj jednu rozvodňu v meste.

Viac k témam: Ľvov, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Počet obetí po ruskom útoku na Ľvov sa blíži k desiatim, zranené sú aj deti (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -