USA poslali ďalšiu finančnú pomoc Ukrajine, prostredníctvom projektu PEACE už dostala 14,5 miliardy dolárov

0

1.6.2023 (SITA.sk) – USA podporili rozpočet Ukrajiny ďalšou sumou vo výške 1,25 miliardy dolárov prostredníctvom projektu Svetovej banky Verejné výdavky pre udržanie administratívnej kapacity (PEACE).

V stredu to uviedol predseda ukrajinskej vlády Denys Šmyhaľ. Tieto prostriedky budú použité na financovanie sociálnych a humanitárnych výdavkov Ukrajiny, dodal premiér. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Cieľom projektu PEACE je čiastočne kompenzovať výdavky Ukrajiny, ktoré nesúvisia s bezpečnosťou a obranou. Podpora uľahčí Kyjevu financovať dôchodky, sociálnu podporu ľuďom s nízkymi príjmami a deťom s telesným postihnutím, mzdy zdravotníkov a záchranárov, či podporu ľuďom, ktorí opustili domovy a nachádzajú sa v iných častiach Ukrajiny.

Podľa ukrajinského ministerstva financií Kyjev od zahraničných donorov prostredníctvom projektu PEACE doteraz dostal 14,5 miliardy dolárov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Financie, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – USA poslali ďalšiu finančnú pomoc Ukrajine, prostredníctvom projektu PEACE už dostala 14,5 miliardy dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -