Simon: Nechceme byť súčasťou chaosu, za ktorý môže aj Heger. Názov sa už meniť nebude (video)

0

23.5.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 22. mája 2023, 14:50

Spojená strana Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana trvá na stanovisku, že nebude súčasťou chaosu.

Povedal to v pondelok na tlačovej besede Zsolt Simon zo spojenej strany v reakcii na to, že v nedeľu na rokovaní odmietli ponuku strany Demokrati na volebnú spoluprácu.

Nie každý človek vie byť politikom

Podľa neho nejde o žiadne nové stanovisko, pretože ich strana deklarovala tento postoj od začiatku. Za súčasný chaos na Slovensku je podľa neho zodpovedný aj Eduard Heger (Demokrati).

„Musíme povedať, že ani núteným odchodom z vlády sa človek nezmení a nezbaví sa zodpovednosti za chaos. Rovnako ako nie každý človek môže byť lekárom, nie každý človek vie byť povolaním politikom,“ zhodnotil Simon.

Alternatíva pre stredopravého voliča

Zdôraznil, že sa profilujú ako alternatívne riešenie pre stredopravého voliča, ktorý nechce návrat Roberta Fica (Smer-SD) a mafie, ale ani pokračovanie súčasného chaosu. Chcú si zachovať svoju tvár, pretože to pokladajú za svoju silnú stránku.

„My sme neprestreli červený koberec Robertovi Ficovi, aby sa vrátil, my sme to nespôsobili. Medzi nami nie je nikto, kto by sedel vo vláde Roberta Fica a ani nikto, kto by nepomáhal chaosu rozpadnutej vlády,“ skonštatoval Simon.

Dodal, že mienia prinášať riešenia, ktoré nie sú šité horúcou ihlou. Pripomenul, že už v utorok ráno môže predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) vyhlásiť voľby do parlamentu a nechcú žiadne riešenia na poslednú chvíľu. Zároveň sa spýtal, prečo ich Heger nepozval na rokovanie na sobotu ráno, ale až na nedeľu večer.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Nechcú byť komparzom v chaose

Pavel Macko zo spojenej strany doplnil, že neodmietli ponuku na spoluprácu, ale odmietli pozvánku byť komparzom v chaose.

„Eduard Heger povedal, že ako strana s najvyššími preferenciami chcú riadiť prípadnú volebnú stranu, rozhodovať o jej zložení, kampani a postaviť lídra. Zároveň povedal, že by musel zvolať snem strany a nevie garantovať, či sa podarí aj prípadné dohody a návrhy zmien zrealizovať,“ uviedol.

Ako Macko dodal, ich odborné skupiny v súčasnosti pracujú na finalizácii volebného programu. Slovensko potrebuje podľa neho v prvom rade riešiť ťažký stav verejných financií, zdravotníctvo, školstvo, pokračujúcu vojnu v bezpečnostných zložkách a ďalšie problémy.

Svoj dlhý názov už nezmenia

Simon rokoval minulý týždeň s Mikulášom Dzurindom (Modrí – Európske Slovensko), ktorý zastupoval už aj svojho nového spojenca Most-Híd 2023.

„Musím povedať, že nesmierne ma prekvapilo, že moji bývalí kolegovia z Mostu-Híd namiesto toho, aby hľadali riešenie na kandidátke, ktorú formuje Maďarské fórum, sa rozhodli hľadať priestor na kandidátke slovenskej strany u Mikuláša Dzurindu,“ skonštatoval Simon.

Strana zaregistrovaná pod názvom Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana už svoj názov podľa Simona meniť nebude.

„Dali sme im ponuku, že sme otvorení tomu, aby prišli na našu kandidátku ľudia z Modrých aj z Mosta-Híd. Povedali, že táto alternatíva pre nich v tejto chvíli nie je aktuálna,“ povedal Simon. Dodal, že pre nich zas neprichádza do úvahy možnosť, aby išli na kandidátku, ktorú pripravuje Dzurinda s Mostom. Sú však otvorení vstupu odborníkov na svoju kandidátku, s niektorými momentálne rokujú. Zároveň sú naďalej prístupní rokovaniam s Modrými, Mostom-Híd 2023, ale aj s Alianciou v prípade, že by z nej odišli radikáli.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Spolupráca
Zdroj: SITA.sk – Simon: Nechceme byť súčasťou chaosu, za ktorý môže aj Heger. Názov sa už meniť nebude (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -