V Česku komplikuje dopravu silné sneženie. Na D1 sa zrazilo niekoľko áut a kamiónov, na D8 musela polícia budiť vodičov (foto)

0

29.3.2023 (SITA.sk) – Doprava na českej diaľnici D1 v oblasti Vysočiny stojí v oboch smeroch. Komplikácie v súvislosti s počasím hlásia aj na D8 a D11 a na ďalších miestach Česka. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz s tým, že meteorológovia sprísnili výstrahu.

Havária áut a kamiónov

Na území od Stredočeského kraja smerom na juh Moravy husto snežilo a počas utorkového rána tam napadli tri centimetre nového snehu. Diaľnica D1 na Vysočine je neprejazdná v oboch smeroch. Havarovalo tam 12 áut vrátane piatich kamiónov.

Problém bol aj na diaľnici D8 v smere z Prahy do Drážďan, kde sa premávka okolo šiestej hodiny ráno zastavila na 80. kilometri v blízkosti Ústí nad Labem.

Musia zobudiť vodičov

Sneh sa cestárom z diaľnice podarilo odstrániť, no podľa TN.cz museli potom riešiť iný problém.

„Teraz je potrebné, aby cez kolónu prešla polícia a zobudila niektorých vodičov, ktorí vo chvíli, keď sa zastavila premávka, zatiahli záclonky, ľahli si a zaspali,“ vysvetlil okolo siedmej hovorca Riaditeľstva ciest a diaľnic (ŘSD) Jan Rýdl. O 9:30 polícia oznámila, že diaľnica D8 je už prejazdná.

„Kolóna vznikla preto, že senzor bezpečnostného systému, ktorý detekuje nadrozmerný náklad, v jednom momente, keď bol extrémny spad snehu, situáciu vyhodnotil tak, že zastavil dopravu,“ povedal Rýdl pre TN.cz.

VYSOČINA – Dálnice D1 na Vysočině je od rána ve směru na Prahu neprůjezdná. Důvodem jsou dvě hromadné nehody. Na https://t.co/icRZjl775X se střetlo 11 vozidel a mezi https://t.co/8rC26ysf6v a https://t.co/bAnK6uAiTT se střetlo 20 vozidel. Na místě jsou složky IZS.#policievys pic.twitter.com/fq7oPImEP1
— Policie ČR (@PolicieCZ) March 28, 2023

V kolóne uviazli aj sypače

Následne v kolóne uviazli aj sypače a chvíľu trvalo, kým na miesto dorazili tie z protismeru. Medzitým však vozovku zasnežilo a kamióny sa už nedokázali pohnúť.

​Husté sneženie komplikovalo aj dopravu na diaľnici D11, kde sa tvorila dlhá kolóna. Viacero nehôd hlásili v Královohradeckom kraji a cesty II. a III. triedy v Krušných horách sú zjazdné len s veľkou opatrnosťou.

Viac k témam: Diaľnica D1, Dopravné nehody, Kolóna, Silné sneženie
Zdroj: SITA.sk – V Česku komplikuje dopravu silné sneženie. Na D1 sa zrazilo niekoľko áut a kamiónov, na D8 musela polícia budiť vodičov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -