Slota je obžalovaný pre účastníctvo na zločine prijímania úplatku formou pomoci

0

1.3.2023 (SITA.sk) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v pondelok 27. februára na Špecializovaný trestný súd obžalobu bývalého predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Jána Slotu pre účastníctvo na zločine prijímania úplatku formou pomoci.

Informuje o tom Jana Tökölyová, hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR. Najvyšší súd SR vlani 31. marca rozhodol, že bývalý líder SNS a exprimátor Žiliny bude stíhaný na slobode, avšak po návrhu prokurátora bude monitorovaný zariadením na určenie polohy. Pre hrozbu pokračovania v trestnej činnosti nariadil aj dohľad probačného a mediačného úradníka.

Slotovi kladú orgány činné v trestnom konaní za vinu prijatie úplatku v roku 2018 pre sudcu Krajského súdu v Žiline Pavla P. a jeho následné odovzdanie vo výške 5-tisíc eur s cieľom ovplyvnenia rozhodnutia trestnej veci. Obvinený je teda za trestný čin prijímania úplatku v spolupáchateľstve.

Viac k témam: Obžaloba, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Slota je obžalovaný pre účastníctvo na zločine prijímania úplatku formou pomoci © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -