Rusi odmietajú akýkoľvek mierový plán, ktorý by zahŕňal opustenie štyroch okupovaných území

0

30.12.2022 Kremeľ zdôraznil, že akýkoľvek „mier“ s Ukrajinou musí vychádzať zo skutočnosti, že ruská armáda neodíde z obsadených území a nevráti kontrolu nad nimi Kyjevu. S odvolaním sa na vyjadrenie hovorcu ruského vodcu Vladimira Putina o tom informuje portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Začnime faktom, že v súčasnosti neexistuje žiadny „mierový plán“ pre Ukrajinu. Ešte raz, nemôže byť žiadny mierový plán pre Ukrajinu, ktorý neberie do úvahy dnešnú realitu ruského územia, ktoré teraz zahŕňa štyri nové oblasti,“ vyjadril sa Dmitrij Peskov podľa ruského prokremeľského webu RBK, odkazujúc na nedávno ilegálne anektované ukrajinské oblasti – Doneckú, Luhanskú, Zaporožskú a Chersonskú, pričom okrem nich Moskva v roku 2014 protiprávne anektovala aj polostrov Krym.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa Peskova nie je možné prijať žiadny plán, ktorý ignoruje tieto „skutočnosti“ vykonštruované Ruskom.

Viac k témam: Cherson, Donecká ľudová republika, Krym, LĽR Luhanská ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, Záporožie
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi odmietajú akýkoľvek mierový plán, ktorý by zahŕňal opustenie štyroch okupovaných území © SITA Všetky práva vyhradené.