Pápež František vyzýva k modlitbe za jeho chorého predchodcu Benedikta XVI.

0

30.12.2022
aktualizované 28. decembra 13:29

Pápež František v stredu vyzval veriacich, aby sa pomodlili za jeho „veľmi chorého“ predchodcu Benedikta XVI.

Abdikácia

„Prosme Pána, aby ho utešil a podporil v tomto svedectve lásky cirkvi až do samého konca,“ vyjadril sa pápež na konci audiencie. Nie je jasné, či František hovoril o celkovom zdraví emeritného pápeža alebo či Benedikt má nejaké ochorenie.

Deväťdesiatpäťročný Benedikt XVI. abdikoval vo februári 2013 ako prvý pápež po 600 rokoch. V súčasnosti žije v kláštore na pôde Vatikánu. V posledných rokoch je čoraz slabší. Svoj život po pápežskom úrade zasvätil modlitbe a meditácii.

Zdravotný stav

Zdravie emeritného pápeža Benedikta XVI. sa zhoršilo v dôsledku jeho vysokého veku a lekári ho neprestajne monitorujú, oznámil Vatikán. Vatikánsky hovorca Matteo Bruni v stredu uviedol, že pápež František šiel svojho predchodcu navštíviť do kláštora Mater Ecclesiae vo Vatikáne, kde Benedikt žije od jeho abdikácie.

„Pokiaľ ide o zdravotný stav emeritného pápeža, za ktorého dnes ráno na záver svojej generálnej audiencie požiadal pápež František o modlitby, môžem potvrdiť, že v posledných hodinách nastalo zhoršenie v dôsledku vysokého veku,“ uviedol Bruni v písomnom vyhlásení. Situácia je podľa jeho slov pod kontrolou.

Viac k témam: modlitba, Pápež
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František vyzýva k modlitbe za jeho chorého predchodcu Benedikta XVI. © SITA Všetky práva vyhradené.