Súd zamietol žalobu Kočnerovej spoločnosti o vyplatení zmenky za milióny eur, s Ruskom sa chceli len obohatiť

0

16.12.2022 Okresný súd Bratislava V v celom rozsahu zamietol žalobu, ktorou sa Marian Kočner prostredníctvom svojej spoločnosti Správa a inkaso zmeniek domáhal vyplatenia zmenky v hodnote 26 190 002 eur od spoločnosti Markíza Slovakia. Informovala o tom spoločnosť Neuropea, ktorá mediálne zastupuje Markízu v zmenkovej kauze.

Náhrada trov konania

Súd zároveň Markíze priznal náhradu trov konania v plnom rozsahu. V odôvodnení súd uviedol, že je viazaný rozsudkom Špecializovaného trestného súdu a uznesením Najvyššieho súdu SR, ktorými boli Marián Kočner a Pavol Rusko uznaní za vinných za obzvlášť závažný zločin falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov a zločin marenia spravodlivosti a odsúdení zhodne na 19 rokov väzenia.

Bolo jasne preukázané, že nikdy nebolo úmyslom Pavla Ruska byť viazaný akýmkoľvek svojím zmenkovým prejavom a predmetná zmenka bola evidentne len nástrojom, ktorým sa chcel spolu s Marianom Kočnerom obohatiť na úkor spoločnosti Markíza Slovakia. V tejto situácii nie je možné priznať akékoľvek nároky zo zmenky,” uviedol právny zástupca Markízy Tomáš Kamenec.

Vyplatenie zmeniek

Marian Kočner požadoval v rámci série obchodnoprávnych sporov vyplatenie zmeniek za skoro 70 miliónov eur údajne vystavených v roku 2000. Žalovaným v prvom rade bol Pavol Rusko.

Keďže ten uviedol, že na vyplatenie nemá potrebné finančné prostriedky, zaplatiť by ich musela spoločnosť Markíza – Slovakia ako žalovaná v druhom rade.

Markíza dlhodobo spochybňovala pravosť zmeniek a najmä tvrdenie, že boli podpísané v roku 2000. Taktiež argumentovala, že Pavol Rusko pri predaji svojho vlastníckeho podielu v spoločnosti kupujúcim zatajil podpis zmeniek a tie neboli registrované v účtovných dokladoch.

Viac k témam: Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko), Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd zamietol žalobu Kočnerovej spoločnosti o vyplatení zmenky za milióny eur, s Ruskom sa chceli len obohatiť © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -