Vládna kríza sa dá podľa Gyimesiho vyriešiť dvomi spôsobmi, buď sa pristúpi na diktát SaS alebo budú predčasné voľby

0

16.12.2022 Poslanec Národnej rady SR (NR SR) György Gyimesi (OĽaNO) tvrdí, že vládna kríza sa dá vyriešiť dvomi spôsobmi. Prvým riešením je podľa poslanca pristúpenie na “diktát” strany Sloboda a Solidarita (SaS), ktorý spočíva v odvolaní z funkcie ministra financií Igora Matoviča, ministra vnútra Romana Mikulca (obaja OĽaNO) a ministra spravodlivosti Viliama Karasa.

Ukloniť sa a podrobiť

Gyimesi tvrdí, že SaS taktiež požaduje splnenie odborných požiadaviek, ktorými sú napr. premena prokuratúry na štátne zastupiteľstvo. Takúto premenu podľa neho žiada poslanec Alojz Baránik (SaS). Gyimesi spomína i druhé riešenie, ktorým je pád vlády v NR SR a predčasné voľby.

Poslanec ďalej vyhlásil, že z parlamentu radšej odíde ako náhradník za ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO), akoby “sa mal ukloniť, podrobiť a za každú cenu robiť sluhu tým, ktorí si myslia, že na to majú“.

Prvé riešenie by zároveň znamenalo definitívnu potupu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti a ľudskú dehonestáciu jeho lídra Matoviča. Orgie z jeho odstránenia by po sociálnych sieťach a v liberálnych a progresívnych médiách nemali konca kraja,” napísal Gyimesi na sociálnej sieti.

Politické víťazstvo SaS

Poslanec tvrdí, že takéto riešenie by predstavovalo úplné politické víťazstvo strany SaS, vazalstvo koalície a odsúdenie na milosť alebo nemilosť tejto strany po celú zvyšnú dobu vládnutia.

Druhé riešenie o predčasných voľbách však nepreferuje liberálna skupinka a liberálni ministri. Sú za spoluprácu a dohodu s demokratickými silami SaS, jedným nezaradeným poslancom Tomášom Valáškom z hnutia Progresívne Slovensko a jedným nezaradeným poslancom Miroslavom Kollárom zo strany Spolu – občianska demokracia,” uviedol Gyimesi.

Preferuje nepobozkanie prsteňa

Zároveň dodal, že všetci ostatní „sme nedemokratickí, buď extrémisti, fašisti, neonacisti, rusofili alebo podporovatelia neliberálnych vlád, teda konzervatívci”.

György Gyimesi na sociálnej sieti zároveň napísal, že počas mandátu viackrát čelil vyhrážaniu a tlakom na jeho odchod z NR SR a nie je tomu inak ani v súčasnosti.

Preferujem verziu nepobozkania prsteňa strany SaS a jej úplnému podrobeniu sa. Pre mňa je rovná a pevná chrbtová kosť to najpodnetnejšie, čo mám. Možno sa do politiky ani nehodím, pretože tú kosť nemám gumenú, avšak neuhnem,” vyhlásil Gyimesi.

Viac k témam: Menšinová vláda Eduarda Hegera, pád vlády, Politická kríza, Predčasné voľby, Vyslovenie nedôvery
Zdroj: Webnoviny.sk – Vládna kríza sa dá podľa Gyimesiho vyriešiť dvomi spôsobmi, buď sa pristúpi na diktát SaS alebo budú predčasné voľby © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -