Cez Slovensko sa presúvajú spojenecké ozbrojené sily, ministerstvo obrany uviedlo dôvod

0

30.11.2022 Od 28. novembra do 4. decembra 2022 sa cez územie SR uskutočnia plánované cestné a železničné presuny zahraničných spojeneckých ozbrojených síl.

Dôvodom sú rotácie jednotlivých kontingentov Mnohonárodnej bojovej skupiny NATO v SR. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Informujeme o tom vopred, aby sme v súčasnej situácii vojenskej agresie za našimi hranicami zamedzili šíreniu dezinformácií a zneužitiu v prospech vytvárania neopodstatneného strachu. Spojenecké jednotky po čase prirodzene potrebujú vystriedať personál, prípadne techniku a zabezpečiť iné logistické potreby tak, aby mohli aj naďalej plniť úlohy v prospech posilnenia našej spoločnej obranyschopnosti a bezpečnosti,“ uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).

Rozsiahlejšie presuny budú v nočných hodinách, aby sa eliminovali dopravné obmedzenia. Bezproblémový priebeh presunov bude zabezpečovať Vojenská polícia.

Viac k témam: Minister obrany SR, Presun vojenskej techniky
Zdroj: Webnoviny.sk – Cez Slovensko sa presúvajú spojenecké ozbrojené sily, ministerstvo obrany uviedlo dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.