Kažimír je opäť obvinený. Ide o ten istý skutok, pre ktorý jeho stíhanie zrušil Žilinka

0

25.11.2022
aktualizované 24. novembra 10:37

Národná kriminálna agentúra (NAKA) znovu obvinila guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) a exministra financií Petra Kažimíra z korupcie. Informuje o tom na svojom webe Denník N.

Zároveň pripomína, že ide o ten istý skutok, pre ktorý jeho stíhanie zrušil generálny prokurátor Maroš Žilinka podľa paragrafu 363.

Vykonávajú sa procesné úkony

Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, v predmetnej trestnej veci prebieha vyšetrovanie a vykonávajú sa procesné úkony.

„Aby nedošlo k zmareniu alebo k sťaženiu objasnenia a vyšetrenia veci, bližšie informácie nie je možné poskytnúť,” doplnil.

Úplatok 50-tisíc eur

Kažimír podľa obvinenia v korupčnom prípade zohral úlohu kuriéra a priniesol vtedajšiemu šéfovi Finančnej správy SR Františkovi Imreczemu úplatok vo výške zhruba 50-tisíc eur. Vypovedal o tom práve Imrecze, ktorý spolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní. Generálna prokuratúra však v júni tohoto roku konštatovala, že pri vznesení obvinenia bol porušený zákon.

Prvý námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera zdôraznil, že Kažimírovo obvinenie vzniklo len na základe výpovedí jediného spolupracujúceho obvineného. „Stíhania založené len na výpovedi korunného svedka výmenou za beztrestnosť a iné výhody vyžaduje od konajúcich orgánov obozretnosť, a to najmä z pohľadu, či sú dané výpovede konzistentné,“ doplnil Kandera.

Viac k témam: Guvernér Národnej banky Slovenska (NBS), Korupcia, Obvinenie, Paragraf 363 Trestného poriadku
Zdroj: Webnoviny.sk – Kažimír je opäť obvinený. Ide o ten istý skutok, pre ktorý jeho stíhanie zrušil Žilinka © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -