Referendum je zúfalý pokus Fica dostať sa opäť k moci, tvrdí OĽaNO a považuje to za zbytočné mrhanie peniazmi

0

5.11.2022
aktualizované 4. novembra 2022, 11:10

Referendum o predčasných voľbách bude predvolebnou kampaňou opozície za štátne peniaze. Napísalo to koaličné hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) na sociálnej sieti. Ako ďalej uviedlo, rozhodnutie prezidentky SR Zuzany Čaputovej vypísať referendum však rešpektuje.

Zbytočné mrhanie peniazmi

“Samotné referendum predsedu opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica považujeme za zbytočné mrhanie peniazmi všetkých daňových poplatníkov,” myslia si v OĽaNO. Taktiež upozorňujú, že sa tak deje práve v ťažkých časoch celosvetovej energetickej krízy a obrovskej inflácie.

Hnutie je presvedčené, že nejde o nič iné iba o “zúfalý pokus” bývalého premiéra o návrat k moci a zabezpečenie si beztrestnosti. “Sám Fico pritom predčasné voľby v minulosti prirovnával k prevratu,” uviedlo hnutie.

Podľa Remišovej je to zbytočné

Vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová pokladá referendum za zbytočné. “Zbytočne vyhodené milióny na kampaň Smer-SD a strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD). V čase krízy je to zvlášť nezodpovedné k občanom Slovenska,” uzavrela.

Remišová v piatok na tlačovej konferencii uviedla, že Fico nevie robiť nič iné, len viesť štvavú kampaň. Podľa vicepremiérky je to preto, aby zachránil svojich ľudí, ktorí sedia vo väzbe.

„Strana Za ľudí určite neodporúča ľuďom, aby sa na referende zúčastnili, je to egoistické chrapúnstvo zo strany Roberta Fica,” uzavrela.

Referendum o predčasných voľbách

Na základe petície občanov, ktorá bola doručená 26. októbra 2022, vydá prezidentka SR Zuzana Čaputová 4. novembra rozhodnutie o vyhlásení referenda. Ako uviedla, vyhlásenie referenda je vyjadrením rešpektovania občanov a za deň konania referenda určila sobotu 21. januára 2023. Zároveň sa však vyjadrila, že nebude vyzývať ľudí k účasti na referende. Čaputová o tom informovala vo svojom vyhlásení pre médiá.

Viac k témam: energetická kríza, Inflácia, Referendum o predčasných voľbách
Zdroj: Webnoviny.sk – Referendum je zúfalý pokus Fica dostať sa opäť k moci, tvrdí OĽaNO a považuje to za zbytočné mrhanie peniazmi © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -