Ukrajinská armáda postupuje vpred. Vždy to tak bude, vyhlásil Zelenskyj (video)

0

5.11.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že armáda postupuje vpred a ruskí okupanti sa sústredia na lode s obilím. V nočnom videopríhovore k národu však neuviedol podrobnosti o postupe ukrajinských jednotiek.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Čo sa týka frontu, chlapi postupujú vpred. Čo sa týka obilia, lode idú… A čo sa týka útočníkov, tí tiež… za loďami,“ vyhlásil Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj predtým poznamenal, že Rusi strojnásobili intenzitu nepriateľských akcií v určitých oblastiach frontu, niekde až na 80 útokov denne. Zelenskyj však zdôraznil, že ukrajinské delostrelectvo sa stalo najsilnejším v Európe a jedným z najsilnejších na svete.

„Vždy to tak bude. Napriek fyzickej prevahe nepriateľa naši vojaci dosahujú lepšie výsledky. Našou prednosťou je zručnosť, inteligencia, viera v seba a našu krajinu,“ skonštatoval Zelenskyj.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská armáda postupuje vpred. Vždy to tak bude, vyhlásil Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -