Masaker v Buči bol súčasťou „očistnej“ operácie Rusov, vyplýva zodpočutých rozhovorov

0

4.11.2022 Zmasakrovanie civilistov v ukrajinskom meste Buča počas úvodných týždňov vojny bolo premyslenou operáciou Moskvy. Ruskí vojaci v zachytených telefonických rozhovoroch nazývali neľudské metódy voči ľuďom v Buči „očistou“.

Násilie bolo plánované

Agentúra AP a americká televízna stanica PBS, ktoré získali záznamy z Buče, uvádzajú, že násilie na civilistoch bolo dopredu zorganizované. Ruské spravodajské služby v predstihu pripravili zoznamy ľudí a vojaci chodili od dverí k dverám, aby identifikovali potenciálne hrozby.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako dokazujú videozáznamy, zvukové záznamy a rozhovory, tie osoby, ktoré neprešli touto filtráciou, vrátane dobrovoľných bojovníkov a civilistov podozrivých z napomáhania ukrajinským jednotkám, boli mučené a popravené.

Nestalo sa tak prvý krát

Takúto stratégiu na neutralizáciu odporu a terorizovanie miestnych obyvateľov, aby sa podriadili, ruské jednotky používali už v minulých konfliktoch, najmä v Čečensku.

Kremeľ neodpovedal na podrobné otázky zaslané agentúrou AP.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Buča (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Masaker v Buči bol súčasťou „očistnej“ operácie Rusov, vyplýva zodpočutých rozhovorov © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -