Švajčiarsko poskytne Kyjevu 100 miliónov dolárov na zmiernenie vplyvu nadchádzajúcej zimy

0

4.11.2022 Švajčiarska vláda v stredu súhlasila s tým, že Ukrajine poskytne pomoc vo výške 100 miliónov dolárov. Vo vyhlásení uviedla, že „prijala akčný plán na zmiernenie vplyvu nadchádzajúcej zimy na obyvateľov Ukrajiny“. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa švajčiarskej vlády uvedené prostriedky pomôžu najmä pri zabezpečovaní pitnej vody a obnove poškodenej energetickej infraštruktúry Ukrajiny.

Závislí od pomoci

Švajčiarsko vo vyhlásení poznamenalo, že približne 18 miliónov ľudí na Ukrajine, zhruba 40 % populácie, je už závislých od pomoci, odkedy Rusko vo februári rozpútalo vojnu.

S nástupom zimy hrozí, že sa toto číslo zvýši na 24 miliónov, keďže približne tretina ukrajinskej energetickej infraštruktúry bola poškodená.“

Diskusia o pomoci pre Ukrajinu

Švajčiarsky prezident Ignazio Cassis a jeho ukrajinský náprotivok Volodymyr Zelenskyj počas októbrového stretnutia v Kyjeve diskutovali o tom, ako v čase, keď sa blíži zima, čo najlepšie poskytnúť pomoc tým, ktorých zasiahla vojna. Švajčiarsko taktiež vyzvalo medzinárodné spoločenstvo, aby zintenzívnilo dodatočnú pomoc Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: energetická pomoc, Finančná pomoc, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Švajčiarsko poskytne Kyjevu 100 miliónov dolárov na zmiernenie vplyvu nadchádzajúcej zimy © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -