Halák tvrdí, že hlasovanie v OĽaNO je slobodné a vylúčil aj spoluprácu s Tarabom či Kuffovcami

0

4.11.2022 V hnutí Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) je hlasovanie založené na slobodnom princípe. V diskusnej relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní to povedal poslanec Národnej rady (NR) za OĽaNO Róbert Halák.

Keď sa pozrieme na jednotlivé hlasovania, nie sú všetky jednotné. Pred každou schôdzou máme v parlamente stretnutie a sedíme nad každou jednou predloženou novelou,” uviedol poslanec. Halák tvrdí, že veľakrát sa stane, že počas stretnutia niektorí poslanci nechcú zahlasovať za niektorý z návrhov.

Keď takáto situácia nastane, zákon začneme hlbšie rozoberať s predkladateľom a vzniká ďalšie rokovanie. Následne sa poslanec rozhodne, či zahlasuje alebo nie,” vysvetlil Halák.

Poslanec Halák v relácii vylúčil spoluprácu s poslancami, ktorí do parlamentu kandidovali na kandidátke strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (Kotlebovci-ĽSNS), Tomášom Tarabom, Štefanom Kuffom a Filipom Kuffom (všetci Život-NS). Reagoval tak na otázku moderátora Nora Dolinského, či sa OĽaNO bude pri hlasovaní na nich spoliehať.

Za občiansko-demokratickú platformu sme verejne vyjadrili svoj názor, v ktorom sme vylúčili spoluprácu s nedemokratickými stranami,” uviedol.

Viac k témam: Karty na stôl, Poslanecký klub
Zdroj: Webnoviny.sk – Halák tvrdí, že hlasovanie v OĽaNO je slobodné a vylúčil aj spoluprácu s Tarabom či Kuffovcami © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -