Špecializovaný trestný súd by mal pokračovať v pojednávaní s bývalým policajným funkcionárom obvineným v kauze Judáš

0

3.11.2022 Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Banskej Bystrici by vo štvrtok 3. novembra malo pokračovať hlavné pojednávanie s bývalým riaditeľom úradu zvláštnych policajných činností Prezídia Policajného zboru Jozefom Rehákom.

Obžalovaný je zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a dvoch skutkov prijímania úplatku. Naposledy sa v tomto prípade pojednávalo 20. apríla tohto roku, pričom následne sudca Ján Giertli vec odročil na neurčito.

Namietali zaujatosť sudcu

Musel totiž spis zaslať na Najvyšší súd SR, aby sa ten vysporiadal s námietkou zaujatosti voči sudcovi. Podľa aktuálneho rozpisu pojednávaní ŠTS Giertli ostal vo veci zákonným sudcom.

Podľa obžaloby Jozef Rehák v rokoch 2000 až 2011 pôsobil pod prezývkou „Dodo“ pre zločineckú skupinu sýkorovcov, pre ktorú mal zisťovať informácie z prostredia polície.

Takisto je obžalovaný z korupčných skutkov, do ktorých boli zapojení aj ďalší policajní funkcionári. Na súde už v procese s Jozefom Rehákom vypočuli napríklad odsúdených členov sýkorovcov Martina Biháriho a Róberta Lališa.

Najprv ho stíhali väzobne

Zatiaľ čo prvý menovaný obžalovaného usvedčoval, druhý odmietol, že by s Jozefom Rehákom spolupracoval. Obžalovaný na začiatku procesu svoju vinu odmietol.

Bývalého riaditeľa úradu zvláštnych policajných činností obvinili v rámci kauzy Judáš. Pôvodne bol od decembra 2020 stíhaný väzobne, v apríli 2021 ho však prepustili na slobodu.

Najvyšší súd totiž dozorovému prokurátorovi vyčítal nekonanie pri žiadosti obvineného o prepustenie.

Viac k témam: Kauza Judáš, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Špecializovaný trestný súd by mal pokračovať v pojednávaní s bývalým policajným funkcionárom obvineným v kauze Judáš © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -