piatok, 2 decembra, 2022
-0.3 C
Bratislava
ÚvodSprávyZelenskyj diskutoval o ďalšej deokupácii, vývoj vojny sa obrátil v prospech Ukrajiny

Zelenskyj diskutoval o ďalšej deokupácii, vývoj vojny sa obrátil v prospech Ukrajiny

27.9.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v pondelok stretol so svojím najvyšším bezpečnostným a vojenským štábom a prediskutoval plány na „ďalšiu deokupáciu“ ukrajinského územia. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Situácia v prvej línii

„Účastníci si vypočuli informácie o operačnej situácii v prvej línii. Boli prijaté rozhodnutia o aktívnej činnosti obranných síl s cieľom ďalšej deokupácie územia Ukrajiny,“ uviedla vo vyhlásení Zelenského kancelária.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Medzi prítomnými boli minister obrany Oleksij Reznikov a hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj.

Úspechy ukrajinskej armády

Vývoj vojny sa začiatkom tohto mesiaca obrátil v prospech Kyjeva po tom, čo ukrajinská armáda vyhnala ruské sily z Charkovskej oblasti na severovýchode Ukrajiny a oslobodila obrovské územia. Zároveň ďalej postupuje do Donbasu i na juhu v Chersonskej oblasti.

Ukrajinská úspešná ofenzíva znamenala problémy pre ruského vodcu Vladimira Putina, ktorý minulý týždeň oznámil „čiastočnú mobilizáciu“, aby podporil inváziu Moskvy. Táto stratégia sa u mnohých občanov Ruska stretla s kritikou. Počas protestov naprieč celou krajinou dosiaľ zadržali viac ako 2000 demonštrantov.

Viac k témam: Charkov, Cherson, Donbas, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj diskutoval o ďalšej deokupácii, vývoj vojny sa obrátil v prospech Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -