utorok, 29 novembra, 2022
3.1 C
Bratislava
ÚvodSprávyOpozičné hnutie ANO vedie v prvom kole volieb do tretiny českého Senátu,...

Opozičné hnutie ANO vedie v prvom kole volieb do tretiny českého Senátu, vládne strany si tiež nevedú zle

26.9.2022 V prvom kole volieb do tretiny Senátu Českej republiky podľa hlasov zrátaných v polovici okrskov vedie opozičné hnutie ANO. V jedenástich obvodoch ANO vedie samostatne a v dvoch obvodoch v koalícii s ČSSD.

Ďalších osem kandidátov ANO je na druhom mieste, čiže do druhého kola by podľa predbežných výsledkov postúpilo 21 kandidátov ANO. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Strany vládnej koalície si tiež nepočínajú zle. Kandidáti na senátorov, ktorí sa o hlasy uchádzajú s podporu niektorej z vládnych strán, vedú v 14 obvodoch. V ďalších 9 majú veľkú šancu na postup do druhého kola. Druhé kolo sa uskutoční 30. septembra a 1. októbra.

V komunálnych voľbách a vo voľbách do tretiny Senátu začali českí voliči hlasovať v piatok a volebné miestnosti sa zatvorili v sobotu o 14:00.

O priazeň voličov sa uchádzalo takmer 200-tisíc kandidátov na členov obecných zastupiteľstiev a 180 kandidátov na senátorské kreslá.

Viac k témam: Voľby do senátu
Zdroj: Webnoviny.sk – Opozičné hnutie ANO vedie v prvom kole volieb do tretiny českého Senátu, vládne strany si tiež nevedú zle © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -