Pakt Fico – Matovič vládne Slovensku, vyhlásil Drucker a Hlina nevylúčil, že bude veľký protest za odvolanie šéfa OĽaNO (video)

0

23.9.2022 Predseda mimoparlamentnej strany Dobrá voľba a Umiernení Tomáš Drucker tvrdí, že dnes vládne mocensko-politický pakt Fico – Matovič.

„Znie to neuveriteľne, ale začnime si všímať skutky a nie reči,“ uviedol Drucker vo štvrtok na tlačovej konferencii a oznámil, že predseda Smeru – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico chráni lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča.

Ako príklad predseda Dobrej voľby uviedol hlasovanie v Národnej rade (NR) SR o vyslovení súhlasu parlamentu o väzobnom stíhaní Roberta Fica. „Dopadlo to tak, že chýbali presne hlasy OĽaNO,“ povedal Drucker.

O náhodu vraj nejde

Tomáš Drucker tvrdí, že to nie je náhoda. „V lete sa rozprávalo o tom, či Smer-SD podporí odvolanie Igora Matoviča z postu ministra financií. A Smer-SD povedal, že svoje hlasy nedodá“.

Člen predsedníctva strany Radoslav Baťo dodal, že „ich spolupráca funguje dnes lepšie ako fungovala spolupráca štvorkoalície“. Podľa Baťa sa Matovič spája s Ficom preto, lebo líder OĽaNO „vie, že už nikdy nebude v žiadnej vláde. Som presvedčený, že vo vláde je naposledy. Napriek tomu, že sa tento pakt tvári, že neexistuje, lebo Fico s Matovičom sú úhlavní nepriatelia, už čoskoro môže vyjsť najavo, ako to naozaj je“.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Možno spravia veľký protest

Ak Smer-SD nepodporí odvolanie Igora Matoviča z postu ministra financií, tak to bude podľa Baťa ďalším dôkazom, že mocensko-politický pakt Fico – Matovič funguje. Zároveň oznámil, že sa vo štvrtok pridávajú k výzvam demokratických politikov a verejnosti, že je nevyhnutné, aby vláda Eduarda Hegera (OĽaNO) „s tichou podporou Smeru skončila čo najskôr“.

Podpredseda Dobrej voľby a Umiernených Alojz Hlina nevylúčil, že spravia veľký protest na odvolanie Igora Matoviča z postu ministra financií.

Viac k témam: Koaličná kríza, Menšinová vláda Eduarda Hegera, Odvolanie z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pakt Fico – Matovič vládne Slovensku, vyhlásil Drucker a Hlina nevylúčil, že bude veľký protest za odvolanie šéfa OĽaNO (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -