Ruskí federáli identifikovala ďalšieho podozrivého z vraždy Duginovej

0

31.8.2022 Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) v pondelok identifikovala druhého Ukrajinca, ktorý je podľa nej zapojený do zabitia dcéry popredného ruského nacionalistického ideológa Alexandra Dugina.

Istý Bogdan Cyganenko podľa nej pomohol pripraviť vraždu Darie Duginovej, pričom hlavnej podozrivej Natalii Vovkovej poskytol falošný občiansky preukaz a falošné poznávacie značky a pomohol jej zostrojiť výbušné zariadenie do Duginovej auta. Štyridsaťštyriročný Cyganenko prišiel do Ruska cez Estónsko 30. júla a opustil krajinu deň pred vraždou, uviedla FSB.

Dvadsaťdeväťročná Daria Duginová zomrela 20. augusta pri Moskve, keď podľa úradov vybuchlo v jej aute na diaľku ovládané výbušné zariadenie. Jej zabitie podľa FSB pripravili a zorganizovali ukrajinské špeciálne služby a vykonala ho Vovková, ktorá následne ušla do Estónska.

Kyjev odmieta akúkoľvek účasť na Duginovej smrti. Estónske úrady zas uviedli, že dosiaľ nedostali žiadne formálne žiadosti alebo otázky z Ruska, ktoré by sa týkali Vovkovej.

Viac k témam: Atentát, Podozrivý, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí federáli identifikovala ďalšieho podozrivého z vraždy Duginovej © SITA Všetky práva vyhradené.