Temňáková zabojuje o kreslo predsedníčky Trnavského kraja, Uhrík ocenil jej odbornosť a húževnatosť

0

30.8.2022 Kandidátkou politického hnutia Republika na post predsedníčky Trnavského samosprávneho kraja je Veronika Temňáková z Galanty. Informoval o tom predseda hnutia Milan Uhrík. Temňáková je okresnou predsedníčkou Republiky v Galante, profesionálne pôsobí ako konateľka viacerých spoločností.

„S citom, s akým sa stará o svoju rodinu, a s odbornosťou a húževnatosťou, s akou dáva prácu viacerým ľuďom v regióne, chce rozvíjať aj celý Trnavský kraj,“ napísal o Temňákovej na sociálnej sieti Uhrík.

Temňáková je zatiaľ jedinou ženou, ktorá sa vo voľbách 29. októbra mieni uchádzať o najvyšší post v Trnavskom samosprávnom kraji. Kandidatúru doteraz oznámili poslanec Národnej rady SR Martin Beluský, primátor Holíča Zdenko Čambal, starosta obce Ratkovce v okrese Hlohovec Martin Červenka a terajší župan Jozef Viskupič.

Kandidačné listiny pre tohtoročné voľby do orgánov samosprávnych krajov môžu politické strany, koalície alebo nezávislí kandidáti doručovať najneskôr 30. augusta.

Viac k témam: predseda Trnavského samosprávneho kraja, Župné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Temňáková zabojuje o kreslo predsedníčky Trnavského kraja, Uhrík ocenil jej odbornosť a húževnatosť © SITA Všetky práva vyhradené.