Heger nedokáže byť skutočným premiérom, keď nevie buchnúť po stole a odvolať Matoviča, tvrdí Viskupič

1

30.8.2022 Premiér Eduard Heger (OĽaNO) nedokáže byť skutočným premiérom, keď nevie buchnúť po stole a odvolať Igora Matoviča (OĽaNO) z postu ministra financií. V nedeľnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike to uviedol poslanec Národnej rady SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) a predseda parlamentného finančného výboru Marián Viskupič.

Liberálneho poslanca “udivuje”, s akou ľahkosťou príde Heger o ministra hospodárstva Richarda Sulíka, ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka, ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú a šéfa rezortu školstva Branislava Gröhlinga. Igora Matoviča podľa Viskupiča charakterizuje chaotické vládnutie a autoritárstvo. „Dva roky delil všetky nápady na dve kategórie, na vlastné a zlé,“ povedal Viskupič.

Predseda parlamentného hospodárskeho výboru za hnutie OĽaNO Peter Kremský stále verí, že strana SaS “dostane rozum a ustúpi zo svojich požiadaviek”. Poukázal na to, že ministri za stranu SaS mohli odísť z vlády už v júli a nemuseli naťahovať čas až do konca augusta.

Viac k témam: Koaličná kríza, Minister financií SR, Minister hospodárstva SR, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger nedokáže byť skutočným premiérom, keď nevie buchnúť po stole a odvolať Matoviča, tvrdí Viskupič © SITA Všetky práva vyhradené.

1 komentár

Comments are closed.