Putinovi by mala byť zakázaná účasť na samite G20. Musíme mu poslať odkaz, že pri stole nemá miesto, tvrdí Rishi Sunak

1

21.8.2022 Kandidát na post lídra britskej Konzervatívnej strany Rishi Sunak vyhlásil, že ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi by pre vojnu na Ukrajine nemali umožniť účasť na zasadaní organizácie G20, ktoré bude v novembri na indonézskom ostrove Bali. Sunak sa takto vyjadril v piatok po tom, ako Putin potvrdil, že sa na samite G20 zúčastní. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Naši partneri v rámci G20 a spojenci majú kolektívnu zodpovednosť pri odmietnutí odporného správania sa Putina,“ povedal Sunakov hovorca. „Sedieť s ním pri jednom stole nie je dosť dobré, keď je zodpovedný za zabíjanie detí, zatiaľ čo spia vo svojich posteliach. Musíme poslať Putinovi silný odkaz, že nemá pri stole miesto, ak a kým neskočí svoju ilegálnu vojnu na Ukrajine,“ dodal.

Indonézia, ktorá tento rok predsedá organizácii G20, čelí tlaku zo strany západných krajín, aby pre ruskú vojnu na Ukrajine zrušila pozvanie Putina. Indonézia na samit G20 pozvala aj ukrajinského lídra Volodymyra Zelenského.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Putinovi by mala byť zakázaná účasť na samite G20. Musíme mu poslať odkaz, že pri stole nemá miesto, tvrdí Rishi Sunak © SITA Všetky práva vyhradené.

1 komentár

  1. Banda debilov sa nedokáže zastaviť pred ničím a nakoniec aj tak dopadne. Dnes už našťastie funguje exkluzívny Klub BRICS a ten je pre Rusko omoc viac dôležitejší ako nejaká G20!!! Lebo ak sa nemýlim, tak poniektorí členovia G20 sa uchádzajú o členstvo v BRICS. To znamená iba toľko, že Rusko bude i naďalej mať obchodné kontakty a bude ich mať na princípe spravodlivého prerozdelenia. Tu budú totižto jednotliví členovia môcť obchodovať vo svojich národných menách. Tým sa zabráni tomu, aby niekto ešte musel platiť nejaké to výpalné pre darebácky štát USA ako to bolo doposiaľ. USA sa totižto doposiaľ priživovali na každom obchode, ktorý bol realizovaný v US$!!! Tomuto však už konečne odzvonilo. Tak, že Rusko prežije bez G20. Ale poniektorí členovia G20 neprežijú bez Ruska a jeho surovín. Mysleniu zdar!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu