Jankovská sa po príchode na súd rozplakala, triasla a zdravotne je na tom zle, pojednávanie odročili (foto)

0

20.8.2022
aktualizované 19. augusta 2022, 13:08

Okresný súd v Trnave v piatok neotvoril hlavné pojednávanie s bývalou štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti Monikou Jankovskou, bývalým šéfom protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry Róbertom Krajmerom a ďalším obžalovaným Petrom V. v kauze známej ako Fatima.

Dôvodom bolo nedodržanie lehoty pri doručovaní obžaloby Monike Jankovskej, tá v takejto situácii nedala súhlas na pojednávanie. Na súd do Trnavy prišla napriek problematickému zdravotnému stavu a pred dverami rozplakala a triasla.

Zdravotne na tom nie je dobre

Podľa jej advokáta Petra Erdősa obžaloba v tomto prípade ani nemala byť podaná, pretože Monike Jankovskej nebolo zo strany vyšetrovateľa umožnené preštudovať si vyšetrovací spis a oboznámiť sa s výsledkami vyšetrovania.

K jej aktuálnemu zdravotnému stavu uviedol, že nie je schopná absolvovať hlavné pojednávanie. Na súd prišla len preto, aby mohla po otvorení hlavného pojednávania urobiť vyhlásenie.

Monika Jankovská je obžalovaná z vydierania formou spoluúčastníctva, Róbert Krajmer z marenia spravodlivosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa, Peter V. takisto z vydierania.

Jankovská si neprebrala poštu

Sudca skonštatoval, že pokyn na doručenie obžaloby išiel zo súdu 2. júla, obžalovaná si však poštu nepreberala. Doručiť sa ju podarilo až polícii, na dodržanie procesnej lehoty chýbal jeden deň.

Monika Jankovská, ktorá napriek problematickému zdravotnému stavu na súd do Trnavy prišla, nedala pri nedodržanej lehote súhlas na konanie pojednávania.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Pojednávanie v kauze Fatima s Monikou Jankovskou (fotografie)

Podľa prokuratúry je schopná účasti

Podľa stanoviska Úradu špeciálnej prokuratúry z vykonaného znaleckého dokazovania, ale aj z iných konaní, jasne vyplýva, že obžalovaná je schopná účasti na úkonoch trestného konania.

Zároveň mala podľa prokuratúry Monika Jankovská počas vyšetrovania plne zachované právo na obhajobu, pred vyšetrovateľom mala možnosť sa dvakrát ku stíhanému skutku vyjadriť, rovnako mala ona a aj jej obhajca zachované právo na nazeranie do vyšetrovacieho spisu.

„Taktiež mala plne zachované právo na podávanie sťažností, žiadostí a návrhov, čo opakovane aj využila, pričom na všetky tieto podania bolo v súlade so zákonom a súdnou praxou reagované,” povedal zástupca špeciálneho prokurátora Ladislav Masár. Dodal, že obhajoba mala plne zachované aj právo na navrhovanie dôkazov, pričom viacerým týmto návrhom bolo vyhovené.

Viac k témam: Kauza Fatima, Pojednávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Jankovská sa po príchode na súd rozplakala, triasla a zdravotne je na tom zle, pojednávanie odročili (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu