Znížená teplota aj kratší čas osvetlenia paláca, prezidentka Čaputová ohlásila sériu úsporných opatrení

0

20.8.2022 Sériu úsporných opatrení v súvislosti s energetickou a klimatickou krízou v prezidentskej kancelárii vo štvrtok ohlásila prezidentka Zuzana Čaputová.

Ako informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec, do konca leta bude stlmené klimatizovanie spoločných priestorov a počas najbližšej vykurovacej sezóny bude znížená teplota v priestoroch Prezidentského paláca o jeden až dva stupne.

Ohrev teplej vody

Maximálna teplota pri ohreve teplej vody bude znížená na 50 stupňov. Okrem toho sa o dve hodiny skráti aj čas nočného osvetlenia Prezidentského paláca.

Vedúci Kancelárie prezidentky SR Metod Špaček spresnil, že úsporné opatrenia sú nastavené tak, aby sa zamestnanci aj naďalej cítili v práci príjemne.

„Už pri miernom znížení teploty o jeden až dva stupne môžeme ušetriť až 10 percent z celkovej spotreby energií na vykurovanie,” uviedol.

Zelená kancelária

Podľa prezidentky je dôležité, aby verejné inštitúcie začali pri energetických úsporách od seba. „Okrem toho, že dlhodobo čelíme klimatickej kríze, v súčasnosti nás ohrozuje aj energetická kríza. Práve z týchto dôvodov chceme ísť príkladom a hľadať ďalšie úspory na energiách,” uviedla prezidentka Čaputová.

Prijaté opatrenia idú nad rámec dlhodobého projektu kancelárie prezidentky Zelená kancelária, ktorého cieľom je stať sa prvou klimaticky neutrálnou verejnou inštitúciou do roku 2030. „Prezidentka dúfa, že tieto úsporné opatrenia aj dlhodobý projekt Zelenej kancelárie budú inšpiráciou aj pre ďalšie verejné inštitúcie,” dodal Strižinec.

Viac k témam: energetická kríza, Prezident Slovenskej republiky, Úsporné opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Znížená teplota aj kratší čas osvetlenia paláca, prezidentka Čaputová ohlásila sériu úsporných opatrení © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu