Portugalsko zažilo najhorúcejší júl od roku 1931, spadli pritom len 3 milimetre zrážok

1

8.8.2022 Portugalsko zažilo rekordne horúci júl. Horúčavy zhoršili sucho v krajine, pričom 45 percent jej rozlohy postihlo extrémne sucho.

Portugalská meteorologická služba IPMA uviedla, že júl bol v krajine najhorúcejší od roku 1931, odkedy má záznamy. Priemerná teplota v Portugalsku bola v júli 25,14 stupňa Celzia.

Bolo to o takmer 3 stupne Celzia viac v porovnaní s dlhodobým priemerom. V Portugalsku pritom minulý mesiac celoštátne spadli len 3 milimetre zrážok, čo bolo len približne 22 percent normálneho množstva, uviedla IMPA.

Mnohé iné oblasti západnej Európy tiež zažili sucho a vedci hovoria, že v dôsledku klimatickej zmeny bude počasie ešte extrémnejšie. Podnebie južnej Európy tak začína pripomínať podnebie severnej Afriky, uviedli experti.

Viac k témam: Horúčavy, Počasie, Sucho
Zdroj: Webnoviny.sk – Portugalsko zažilo najhorúcejší júl od roku 1931, spadli pritom len 3 milimetre zrážok © SITA Všetky práva vyhradené.

1 komentár

  1. uz v roku 1931 ludia svojou cinnostou zapricinili tak horuci jul?… tak ako sa nam snazia nahovorit zelenkavi odbornici, ze zvysujuce sa teploty su vysledkom spravania sa ludi a o ostatnom ani muk…pravda by zrejme priniesla medzi pospolity lud paniku…takze sa uz roky pouziva taktika typu, ze niekedy je milosrdna lož lepsia ako povedanie pravdy…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu