Požiar píly v Bardejove začala vyšetrovať polícia, spoločnosti vznikla škoda za viac ako 400-tisíc eur

0

6.8.2022
aktualizované 4. augusta 9:10

Polícia začala vyšetrovanie rozsiahleho požiaru, ktorý v stredu popoludní zachvátil objekt jednej z firiem na Duklianskej ulici v Bardejove.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, bardejovský vyšetrovateľ začal v prípade trestné stíhanie vo veci trestného činu poškodzovanie cudzej veci. „Okolnosti prípadu intenzívne preverujeme,“ uviedla Ligdayová.

Pripomenula, že v dôsledku požiaru boli zadymené a zhoreli viaceré časti objektu. „Išlo o haly, dielne, dopravníky, píly, sušiarne, ako aj mnohé stroje či zariadenia,“ spresnila policajná hovorkyňa s tým, že poškodené spoločnosti vzniknutú škodu vyčíslili predbežne na viac ako 400-tisíc eur. Pôvodne sa hovorilo o polovičnej škode.

Požiar píly v Bardejove sa zaobišiel bez zranení. Pri jeho likvidácii zasahovalo 17 hasičov z Bardejova, Svidníka, Prešova a Raslavíc. Pomáhali im aj dobrovoľní hasiči z obcí Komárov, Mokroluh a Zborov. Na miesto udalosti bola vyžiadaná aj expertízna skupina z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR v Bratislave.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Píla, Požiar, Trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Požiar píly v Bardejove začala vyšetrovať polícia, spoločnosti vznikla škoda za viac ako 400-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu