Prokurátor už rozhodol o sťažnosti Fica a ďalších obvinených v kauze Súmrak

0

5.8.2022 Zástupca špeciálneho prokurátora už rozhodol o sťažnostiach obvinených v rámci kauzy Súmrak. Ako informoval Úrad špeciálnej prokuratúry na sociálnej sieti, o spôsobe rozhodnutia budú informovať až po doručení uznesenia oprávneným osobám.

Zároveň prokuratúra informovala, že policajný vyšetrovateľ navrhol obžalovať bývalého premiéra Roberta Fica, exministra vnútra Roberta Kaliňáka, nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra a bývalého šéfa polície Tibora Gašpara.

Dozorový prokurátor však rozhodol, že vo veci bude potrebné zopakovať niektoré úkony a zároveň doplniť ďalšie dôkazy. Preto vyšetrovateľovi spisový materiál vrátil.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie Súmrak ešte v apríli obvinil Fica, Kaliňáka, Bödöra a Gašpara pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva.

Fico a Kaliňák sú zároveň obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Trestná činnosť sa mala týkať napríklad vyhľadávania kompromitujúcich informácií na bývalého prezidenta Andreja Kisku alebo súčasného ministra financií Igora Matoviča v čase, keď bol opozičným politikom.

Viac k témam: kauza Súmrak, Predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokurátor už rozhodol o sťažnosti Fica a ďalších obvinených v kauze Súmrak © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -