Muž zastrelil družku a svoje dve deti, použil legálne držanú zbraň

0

5.8.2022
aktualizované 3. augusta 17:48

Česká polícia v Rožnove pod Radhoštěm vyšetruje trojnásobnú vraždu. Páchateľom je zrejme muž, ktorý zastrelil svoju družku – policajtku a svoje dve deti. Použil na to legálne držanú zbraň. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz, podľa ktorého v prípade figuruje zástupca riaditeľa mestskej polície v jednom z miest na Vsetínsku.

„Prípad sme predbežne kvalifikovali ako trojnásobnú vraždu. Štyridsaťdeväťročný muž zastrelil svoju 35-ročnú družku a svoje deti. Potom zbraň obrátil proti sebe,” vyjadrila sa krajská policajná hovorkyňa Simona Kyšnerová. Obeťou podľa nej bola uniformovaná policajtka, ktorá slúžila v okrese Vsetín.

Policajti k udalosti vyrazili okolo pol desiatej ráno, keď tragédiu nahlásili rodinní príslušníci, ktorí vošli do domu. Incident sa stal v lokalite Rybníčky.

Zavraždené deti boli dve dievčatká vo veku dva a šesť rokov. Podľa iDNES.cz sa ďalej potvrdilo, že čin sa stal v dome, ktorý je podľa katastra nehnuteľností napísaný na zástupcu riaditeľa mestskej polície v jednom z miest na Vsetínsku. To, že sa prípad týka práve tohto muža, potvrdil redakcii starosta spomenutého mesta.

Viac k témam: Krimi, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž zastrelil družku a svoje dve deti, použil legálne držanú zbraň © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -