Vodič Peugeotu prešiel do protismeru a spôsobil čelnú zrážku, vyžiadala si jednu obeť aj zranené deti (foto)

0

6.7.2022 Jeden človek zomrel, jeden sa zranil ťažko a štyria ľahko pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v nedeľu 3. júla o 16:00 na ceste I/16 pri križovatke na obec Dobroč v okrese Lučenec. Ako informuje banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti, zo zavinenia nehody je podozrivý 40-ročný vodič vozidla Peugeot, ktorý pravdepodobne nesprávnym spôsobom predchádzania v smere na obec Mýtna nezvládol vedenie vozidla a prešiel do protismeru.

Peugeot sa čelne zrazil s oproti prichádzajúcim vozidlom BMW, v ktorom sa viezli štyri osoby, z toho dve deti. „Vodič a spolujazdkyňa utrpeli zranenia s dobou liečenia do 42 dní a ľahko sa zranili aj trojročné a päťročné dieťa,” uvádza polícia.

Vodiča Peugeotu previezli leteckou záchrannou službou do nemocnice v Banskej Bystrici, jeho 36-ročný spolujazdec utrpel zranenia, ktorým na mieste dopravnej nehody podľahol. Vyšetrovateľ v Lučenci začal v trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a do vyšetrovania pribral znalca z odboru cestnej dopravy.

Viac k témam: Čelná zrážka, Tragická dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodič Peugeotu prešiel do protismeru a spôsobil čelnú zrážku, vyžiadala si jednu obeť aj zranené deti (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu