Zelenskyj: Útok v Odeskej oblasti nebol náhodným zásahom raketou, ale zámerný ruský teror

1

4.7.2022 Ruský raketový útok na bytový dom a rekreačné centrum v Odeskej oblasti bol podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského „zámerným ruským terorom”.

„Tri rakety zasiahli obyčajnú obytnú budovu, deväťposchodový dom, v ktorom nikto neukrýval nijaké zbrane, vojenské vybavenie alebo muníciu,” povedal Zelenskyj v piatkovom večernom videopríhovore. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Zdôrazňujem, že to bol úmyselný, zámerný ruský teror, nie nejaká chyba alebo náhodný zásah raketou … Doteraz je na zozname zabitých 21 ľudí a približne 40 je zranených. Čísla sa menili celý deň, nanešťastie počet mŕtvych stúpa,” konštatoval ukrajinský prezident vo večernom príhovore.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj: Útok v Odeskej oblasti nebol náhodným zásahom raketou, ale zámerný ruský teror © SITA Všetky práva vyhradené.

1 komentár

  1. Toho blázna a šaška západ drží,len aby mohol útočiť na Rusko.Tento scenár bol už dávno pripravený,len sa čakalo na reakciu Ruska pre sústavné ostreľovanie Donbasa ukrofašistami.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu