Jednorazovú pomoc 100 eur dostanú aj ďalšie osoby, ale musia podať písomnú žiadosť

0

23.6.2022
aktualizované 22. júna 2022, 12:52

Jednorazovú pomoc v sume 100 eur dostanú aj osoby, ktoré sa starajú o deti s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom vo veku od 6 do 18 rokov a nemajú príjem z práce, ani nepoberajú dôchodok. Ide o osoby, za ktoré štát za máj tohto roka platil poistné na dôchodkové poistenie.

Kto ešte dostane jednorazovú 100-eurovú pomoc?

Nárok na takúto finančnú pomoc by malo mať približne 2,3 tisíca osôb. Vyplýva to z nariadenia, ktoré v stredu schválila vláda. O poskytnutie 100-eurovej dotácie budú musieť tieto osoby najneskôr do konca septembra písomne žiadať na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny.

Pokrytie zvýšených výdavkov

„Cieľom návrhu je finančne prispieť na pokrytie zvýšených výdavkov na bývanie, energie, stravu a podobne osobám, ktoré sa starajú o nezaopatrené dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom vo veku šesť až osemnásť rokov a nemajú príjem zo zamestnania ani dôchodok, preto za nich štát uhrádza poistné na dôchodkové poistenie,” uviedol rezort práce a sociálnych vecí.

Vyplatenie 100-eurového príspevku pre tieto osoby si zo štátneho rozpočtu vyžiada 225,6 tisíca eur.

Treba si podať žiadosť

Ako po rokovaní vlády uviedol minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina), na 100-eurový príspevok budú mať nárok aj tie osoby starajúce sa o deti s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom, ktoré od štátu nedostávajú opatrovateľský príspevok.

„Na rozdiel od tých, ktorí dostávajú opatrovateľský príspevok, si potrebujú podať žiadosť na úrad práce, sociálnych vecí a rodiny,” povedal.

Viac k témam: Inflácia na Slovensku, Príspevok
Zdroj: Webnoviny.sk – Jednorazovú pomoc 100 eur dostanú aj ďalšie osoby, ale musia podať písomnú žiadosť © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu