Prezidentka vyzdvihla prácu zdravotných sestier a poďakovala sa im za obetu počas pandémie, kedy riskovali vlastné životy (foto)

0

14.5.2022 Nielen v slovenčine, ale vo viacerých ďalších jazykoch označujú sestry v zdravotníctve slovom, ktoré zároveň definuje príbuzenský vzťah. Sestry, ktoré ošetrujú, tak možno vnímať ako súčasť rodiny alebo ako blízke osoby, ktoré majú v rukách zdravie a niekedy aj osud pacientov.

Medzinárodný deň sestier

Prezidentka Zuzana Čaputová to povedala počas piatkového stretnutia so zdravotnými sestrami, ktoré dostali ocenenie Biele srdce. Ocenenie udelila pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek.

„Veľmi si vážim možnosť stretnúť sa s vami v deň, keď si za svoju prácu prevezmete ocenenie Biele srdce. Ocenenie, ktoré v sebe zahŕňa symbol ľudského citu, bielu farbu ako farbu čistoty, ale tiež zmes všetkých farieb, keďže sa sestry s rovnakou svedomitosťou starajú o všetkých pacientov bez ohľadu na farbu pleti, vek a postavenie,“ vyhlásila hlava štátu s tým, že zdravotná sestra je nielen ošetrovateľkou chorých, ale aj organizátorka, manažérka, psychologička či učiteľka, ktorá svoje skúsenosti odovzdáva mladším generáciám.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Čaputová sa stretla so zdravotnými sestrami (fotografie)

Táto profesia je nenahraditeľná

Čaputová sa sestrám poďakovala aj za ich náročnú prácu v čase pandémie koronavírusu, keď riskovali vlastné zdravie a život a opätovne im vyjadrila svoju plnú podporu.

Vyhlásila, že profesia zdravotnej sestry je nenahraditeľná a hodná rešpektu. „Prajem vám veľa zdravia, úspechov a energie pri Vašej práci. Prajem Vám, aby ste sa cítili šťastné, akceptované a ocenené za všetko, čo pre nás ostatných robíte,“ uzavrela hlava štátu.

Viac k témam: Biele srdce, Koronavírus, Ocenenie, Pandémia, Zdravotné sestry
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka vyzdvihla prácu zdravotných sestier a poďakovala sa im za obetu počas pandémie, kedy riskovali vlastné životy (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -