Remišová: Sulík by sa viac ako s milionármi z Nemecka mal baviť so Slovákmi, ktorí nemajú na živobytie

0

12.5.2022 Protiinflačný balík sa na stredajšom rokovaní vlády pravdepodobne nebude prerokovávať. Pred jej rokovaním to povedala predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Dodala pritom, že na základných parametroch balíka sa predstavitelia koalície dohodli na koaličnej rade v pondelok 9. mája.

„Budem chcieť vysvetlenia, pretože ak sa na niečom dohodneme, tak to by malo platiť,” povedala s tým, že minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) mal prijatie daňového bonusu podmieňovať šéfom Protimonopolného úradu. Podobné úrady by podľa nej nemali byť poplatné žiadnym politikom. „Ak si strana SaS myslí, že urobí zle koaličným partnerom, tak sa mýli. Urobí len zle ľuďom, ktorí na túto pomoc čakajú už týždne,” vyhlásila Remišová.

Ministerka sa tiež domnieva, že Sulík by sa viac ako s milionármi z Nemecka mal baviť s bežnými Slovákmi, ktorí nemajú dosť peňazí na zaplatenie energií či na živobytie.

Viac k témam: Inflácia, Koaličná rada, Minister hospodárstva SR, Predseda strany Za ľudí
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišová: Sulík by sa viac ako s milionármi z Nemecka mal baviť so Slovákmi, ktorí nemajú na živobytie © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -