Zelenskyj požiadal Bulharsko o pomoc s opravami vojenského vybavenia, dúfa v pokračujúcu podporu krajiny

0

5.5.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj požiadal Bulharsko, aby pomohlo Ukrajine s opravami vojenského vybavenia poškodeného v doterajšom priebehu vojny s Ruskom. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na bulharskú národnú televíziu BNT.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajinský veľvyslanec v Sofii Vitalij Moskalenko predložil bulharskému parlamentu list od Zelenského, v ktorom ukrajinský prezident uviedol, že úrady v Kyjeve dúfajú, že Bulharsko pomôže opraviť ukrajinskú vojenskú techniku a bude pokračovať v pomoci Ukrajincom utekajúcim pred vojnou.

Zelenskyj dúfa, že Bulharsko bude pokračovať v poskytovaní humanitárnej pomoci vrátane liekov, oblečenia a potravín, a taktiež dúfa, že Bulharsko bude pokračovať v podpore Ukrajiny na jej ceste k integrácii do EÚ. V liste zároveň dodal, že energetická spolupráca medzi oboma krajinami a export elektriny a plynu z Ukrajiny do Bulharska bude pokračovať.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj požiadal Bulharsko o pomoc s opravami vojenského vybavenia, dúfa v pokračujúcu podporu krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -