Bratislavské Staré Mesto ukončí výhody poskytované Ruskej ambasáde, plánuje premenovať aj ulicu (video)

0

1.3.2022 Bratislavské Staré Mesto ukončí výhody poskytované ruskej ambasáde, premenuje aj ulicu na ktorej sídli. Na pondelkovom brífingu o tom informovala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová a vedenie mestskej časti.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Staré Mesto v rámci svojich kompetencií prijalo vzhľadom na okolnosti tri opatrenia,” uviedla starostka. Prvým opatrením je zrušenie výhody, ktorú získala Ruská federácia na základe žiadosti v apríli 2018 nad rámec výhod iných veľvyslanectiev, a to výhodu byť informovaná o verejných zhromaždeniach, ktoré sa konajú pred jej ambasádou.

„Staré Mesto pripravilo list, ktorý doručí Ruskému veľvyslanectvu v SR o tom, že výhoda sa dnešným dňom (28. februára pozn. redakcie) končí,” spresnila Aufrichtová.

Zrušenie vyhradených parkovacích miest

Druhým opatrením, ku ktorému pristúpilo Staré Mesto, je zrušenie povolenia na vyhradené parkovacie miesta pre ambasádu Ruskej federácie na Godrovej ulici.

„Z dôvodu bezpečnostných opatrení budú parkovacie miesta, ktoré boli pridelené Ruskej federácii, dnes zrušené. Ide o päť parkovacích miest s rozlohou 55 metrov štvorcových a tento priestor sa stane verejným priestorom,” spresnila starostka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Premenovanie Godrovej ulice

Staré Mesto zároveň spúšťa proces premenovania verejného priestranstva a pristúpi k zámeru premenovať Godrovu ulicu na ulicu Borisa Nemcova, prípadne ďalšie verejné priestory nachádzajúce sa v blízkosti ambasády.

„Nie je to nič výnimočné, v rámci ostatného obdobia prišlo k viacerým premenovaniam ulíc, ktoré niesli nejakú ideu,” uzavrela Aufrichtová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavské Staré Mesto ukončí výhody poskytované Ruskej ambasáde, plánuje premenovať aj ulicu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu