Rakúsko má už tretieho nového premiéra za dva mesiace, prísahu zložil Nehammer

1

7.12.2021 Novým rakúskym kancelárom sa stal Karl Nehammer. Doterajší minister vnútra v pondelok slávnostne zložil prísahu a v priebehu krátkeho obdobia sa stal už tretím rakúskym kancelárom.
Vystriedal Schallenberga
Nehammer vo funkcii vystriedal Alexandra Schallenberga, ktorý abdikoval minulý štvrtok. Ten tak učinil iba dva mesiace po tom, ako nastúpil do funkcie po predchodcovi Sebastianovi Kurzovi.

Schallenberg, bývalý minister zahraničia, vyhlásil, že odíde z funkcie, len čo konzervatívna Rakúska ľudová strana vymenuje nového lídra. Tým sa napokon stal Nehammer. Kurz bol dlhoročným lídrom strany a niektorí špekulovali, že by sa mohol vrátiť ako kancelár.
Vyšetrovaný pre úplatkárstvo
Kurz rezignoval po tom, čo prokurátori oznámili, že je jednou z osôb, ktoré vyšetrujú pre údajné úplatkárstvo a porušenie dôvery. Vyšetrovanie napokon v priebehu novembra odvolali. Kurz taktiež uplynulý štvrtok oznámil, že úplne končí v politike, aby mohol tráviť viac času so svojou rodinou.

Rakúsky prezident Alexander Van der Bellen počas pondelňajšej prísahy Nehammerovi povedal, že hlavným cieľom zrekonštruovanej vlády musí byť obnovenie dôvery v politiku a rozhodné kroky proti pandémii koronavírusu.

Viac k témam: Nový premiér, Voľba predsedu
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsko má už tretieho nového premiéra za dva mesiace, prísahu zložil Nehammer © SITA Všetky práva vyhradené.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu