Morawiecki vyzval Poliakov na očkovanie, Vianoce tak budú podľa poľského premiéra pokojnejšie

0

2.12.2021 Poľský premiér v stredu dostal posilňujúcu dávku vakcíny proti koronavírusu a pri tejto príležitosti vyzval ľudí, aby sa dali zaočkovať.
Viac o téme: Koronavírus
Vianoce podľa Mateusza Morawieckého môžu byť oveľa pokojnejšie, ak sa Poliaci nechajú zaočkovať. Zdôraznil pritom, že Vianoce sú časom, keď sa deti stretávajú so starými rodičmi a mnoho takýchto stretnutí sa v minulosti „bohužiaľ skončilo tragicky“.

V 38-miliónovom Poľsku je zaočkovaných 54 percent obyvateľov. Počty plne zaočkovaných ľudí v posledných týždňoch rástli veľmi pomaly, hoci obavy z nového variantu omikron zrejme niektorých primali k vakcinácii, uvádza agentúra AP.

Morawiecki v stredu tiež podporí návrh, ktorý by umožnil zamestnávateľom kontrolovať, či sú ich zamestnanci zaočkovaní. Tento nápad sa v Poľsku stretáva s odporom.

V Poľsku za uplynulý deň pribudlo viac ako 29-tisíc nových prípadov COVID-19, čo je najviac od jarnej vlny pandémie. Tiež pribudlo 570 nových úmrtí.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu, omikron
Zdroj: Webnoviny.sk – Morawiecki vyzval Poliakov na očkovanie, Vianoce tak budú podľa poľského premiéra pokojnejšie © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu