Ministerstvo zahraničia odporúča Slovákom necestovať do zahraničia, dôvodom je nový variant koronavírusu

0

28.11.2021 Rezort diplomacie pozorne sleduje vývoj v súvislosti s výskytom nového variantu koronavírusu a aj v tejto súvislosti odporúča občanom SR vyhnúť sa cestám do zahraničia. Pre agentúru SITA to uviedol komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

„Odporúčanie necestovať do zahraničia je v súlade s výzvami hlavného hygienika a zástupcov rezortu zdravotníctva na obmedzenie pohybu občanov na nevyhnutné minimum v rámci krajiny aj za hranicami,“ uviedol rezort.
Viac o téme: Koronavírus
MZVEZ SR doplnilo, že zatiaľ nie je známa miera rozšírenia a ani iné vlastnosti novej mutácie koronavírusu. Nevedelo teda odpovedať na otázku, či a akým spôsobom môže nový variant koronavírusu ovplyvniť pracovníkov Veľvyslanectva SR v Juhoafrickej republike či v iných afrických krajinách, v ktorých sa nachádzajú slovenské zastupiteľstvá.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Cestovanie, Koronavírus, Mutácia koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo zahraničia odporúča Slovákom necestovať do zahraničia, dôvodom je nový variant koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu