Matovič porušil 500-eurovými poukážkami dohodu z koaličnej rady, SaS súhlasila s menším navýšením

0

28.11.2021 Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) porušil dohodu z ostatnej koaličnej rady. Je o tom presvedčená strana Sloboda a Solidarita (SaS).

„Mrzí nás, že Igor Matovič porušil dohodu z poslednej koaličnej rady. Strana SaS súhlasila s odmenou 150 eur, ďalšie navýšenie sme vetovali. Dohoda na koaličnej rade bola, že sa budeme o tom ešte v koalícii rozprávať,“ reagoval na piatkovú tlačovú besedu Igora Matoviča a Borisa Kolára (Sme rodina) hovorca SaS Ondrej Šprlák.
Matovič chce rozdávať poukážky
Štát chce poskytnúť 500 miliónov eur prevádzkam, ktoré utrpeli škody počas pandémie ochorenia COVID-19. Toto riešenie navrhol minister financií v piatok. Peniaze sa k nim majú dostať cez zaočkovaných dôchodcov, ich deti či vnúčatá, ktorí použijú 500-eurové poukazy vo vybraných podnikoch a službách.
Viac o téme: Koronavírus
Má sa to týkať hotelov, penziónov, reštaurácií a kaviarní, tiež divadiel, galérií a kín v rámci kultúrnych podujatí. Tretí sektor, ktorý chce Matovič podporiť, zahŕňa poskytovanie služieb, aké ponúkajú kaderníctva, kozmetické a masérske salóny, aquaparky, wellness centrá, posilňovne a športové kluby.
Cieľom je podpora očkovania
Cieľom je podľa Matoviča podporiť očkovanie u približne 380-tisíc Slovákov vo veku nad 60 rokov, ktorí v súvislosti s ochorením COVID-19 patria medzi rizikové skupiny.

Podpredseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Erik Tomáš vyzval ministra financií, že ak „zrazu naozaj našiel” v štátnej kase 500 miliónov eur, nech ich vyplatí dôchodcom na ruku a bez akýchkoľvek podmienok, či už v podobe plnohodnotného 13. dôchodku, alebo kompenzačného príspevku. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková.

Viac k témam: Koalícia, Koaličná rada, Koaličná zmluva
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič porušil 500-eurovými poukážkami dohodu z koaličnej rady, SaS súhlasila s menším navýšením © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu