sobota, 27 novembra, 2021
1.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyKonfederácia odborových zväzov sa chce pre novelu zákona o štátnej službe obrátiť...

Konfederácia odborových zväzov sa chce pre novelu zákona o štátnej službe obrátiť na ústavný súd

26.11.2021 Konfederácia odborových zväzov Slovenskej republiky (KOZ SR) sa v súvislosti s novelou zákona o štátnej službe plánuje obrátiť na Ústavný súd SR (ÚS SR).

Ako na štvrtkovej tlačovej konferencii informoval prezident KOZ SR Marián Magdoško, z tohto dôvodu chcú osloviť poslancov Národnej rady SR, aby dodali 30 podpisov pod ústavnú sťažnosť a následne ju podali na ÚS SR.

Rovnakú požiadavku budú podľa jeho slov adresovať aj prezidentke Zuzane Čaputovej, ktorá novelu zákona vetovala. Poslanci však v utorok 23. novembra jej veto 83 hlasmi prelomili.
Väčšie právomoci pre tajomníka
„Dôsledkom tejto novely bude krágľovanie nepohodlných ľudí. Ak sa nadriadený ráno zle vyspí, tak môže polovicu ľudí vyhodiť z práce,” myslí si Magdoško.

Z novely zákona o štátnej službe vyplýva, že generálny tajomník služobného úradu bude mať silnejšie právomoci.
Prezidentka žiadala neprijať zákon ako celok
Bude môcť odvolať vedúceho zamestnanca vo svojej riadiacej pôsobnosti bez uvedenia dôvodu iba so súhlasom príslušného ministra alebo vedúceho ostatného ústredného orgánu štátnej správy.

Odvolanie z funkcie v bežnom prípade bude možné uskutočniť bezodkladne. Prezidentka Zuzana Čaputová navrhovala, aby parlament pri opätovnom prerokovaní neprijal zákon ako celok.

Viac k témam: Novela zákona, zákon o štátnej službe
Zdroj: Webnoviny.sk – Konfederácia odborových zväzov sa chce pre novelu zákona o štátnej službe obrátiť na ústavný súd © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 +9,152 Dnes Úmrtí 14,228 +51 Dnes Uzdravení 540,119 Infikovaných 106,039 Last updated: 27. novembra 2021 - 17:40 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img