nedeľa, 28 novembra, 2021
3.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyKolíková považuje prepustenie obvinených vyšetrovateľov NAKA za kľúčové, poukazuje však na potrebné...

Kolíková považuje prepustenie obvinených vyšetrovateľov NAKA za kľúčové, poukazuje však na potrebné zmeny

24.10.2021 Podľa ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (nom. SaS) je kľúčové, že sa obvinenia voči štyrom vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) ukázali ako neopodstatnené. Ako ďalej v piatok uviedla pre médiá, verdikt Krajského súdu v Bratislave by mal byť v ich prípade celoplošne rešpektovaný.

Na otázku, či by v ich prípade malo byť úplne zrušené obvinenie povedala, že „by sa to dalo takto aj predpokladať”. Zároveň skonštatovala, že pre dobré fungovanie bezpečnostných zložiek bude potrebná aj určitá zmena právnej úpravy.

„Ja som povedala niekoľkokrát, že podľa mňa súčasný systém treba revidovať, aby bola (policajná, pozn. SITA) inšpekcia viac nezávislá. Dokonca by som sa prihovárala aj za model, ktorý by znamenal, že by pod ňu patrila aj Slovenská informačná služba,” dodala Kolíková.

Krajský súd v Bratislave ešte v piatok 1. októbra rozhodol o prepustení obvinených vyšetrovateľov Jána Čurillu, Pavla Ďurku, Štefana Mašína a Milana Sabotu z väzby s tým, že ich trestné stíhanie je neopodstatnené. V odôvodnení verdiktu súd uviedol, že pri závere vyšetrovať postupy policajnej inšpekcie vychádzali zo skutočných a nie vymyslených operatívnych poznatkov.

Viac k témam: Prepustenie z väzby, Súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolíková považuje prepustenie obvinených vyšetrovateľov NAKA za kľúčové, poukazuje však na potrebné zmeny © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 Úmrtí 14,228 Uzdravení 540,068 Infikovaných 106,090 Last updated: 28. novembra 2021 - 07:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img