nedeľa, 28 novembra, 2021
2.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyPrezidentka Čaputová vymenovala nových generálov, očakáva pokračovanie v dobre odvádzanej práci

Prezidentka Čaputová vymenovala nových generálov, očakáva pokračovanie v dobre odvádzanej práci

20.10.2021 Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok do hodnosti brigádneho generála Ozbrojených síl SR (OS SR) vymenovala plukovníkov Alexandra Kollárika, Slavomíra Verčimáka a Ivana Bellu. Do hodnosti generálporučíka povýšila generálmajora Vladimíra Šimka.

Ich vymenovanie označila za prejav toho, že schopnosť a pripravenosť OS SR sa kontinuálne zlepšuje.
Šírenie dobrého mena OS SR
„Považujem to za veľmi dôležité, lebo stále čelíme nástrahám a hrozbám náročnej doby a v tejto konfrontácii je pre nás všetkých veľkým povzbudením, keď sme svedkami profesionálnych výkonov príslušníkov ozbrojených síl, a to na všetkých úrovniach,“ vyhlásila Čaputová.

Prezidentka vyjadrila očakávanie, že svojou odbornou prácou budú pokračovať v zabezpečovaní obrany a bezpečnosti Slovenska a jeho obyvateľov. Očakáva tiež, že budú podporovať zdravé civilno – vojenské vzťahy, šíriť dobré meno OS SR a formovať ozbrojené sily podľa potrieb ochrany Slovenska a jeho spojencov.
Odhodlaní odborníci
„Je preto dôležité, aby každého z vás mohli vaši nadriadení vnímať ako odhodlaného odborníka, aktívneho, ale aj rozhodného generála-profesionála, tak pri výkone vašej služby, ako aj pri tvorbe a presadzovaní požiadaviek, ktorých cieľom je ďalší rozvoj ozbrojených síl,“ zdôraznila hlava štátu.

Dodala, aby sa novovymenovaní dôstojníci starali o svojich podriadených, ale boli pritom aj nároční na výkon ich povinností.

Viac k témam: Vymenovanie do funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová vymenovala nových generálov, očakáva pokračovanie v dobre odvádzanej práci © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 Úmrtí 14,228 Uzdravení 540,068 Infikovaných 106,090 Last updated: 28. novembra 2021 - 05:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img